Informacja

Informacja o dofinansowaniu zadań 2017

Działaj Lokalnie

TRADYCJE KULINARNE W REGIONIE BIAŁE ŁUGI

PREZENTACJA

Małe projekty

Mania Działania

Maniacy gotowi do działania!

- zobacz artykuł !!!!

www.maniadzialania.pl

 


,,Zadanie zrealizowano przy wsparciu finansowym
Samorządu Województwa Świętokrzyskiego"

Kalendarz imprez

styczeń 2020
N P W Ś C Pt S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Kurier Bogoryjski

Aktualny numer:

Kurier Bogoryjski nr 8, 2014r.

ZOBACZ WSZYSTKIE NUMERY


Dzisiaj jest: Środa
29 Stycznia 2020
Imieniny obchodzą
Franciszek Salezy, Gilda, Hanna,
Walerian, Waleriana, Waleriusz,
Zdzisław

Do końca roku zostało 338 dni.
Zodiak: Wodnik

Szybki kontakt

 

Gminny Ośrodek Kultury

ul. Spacerowa 3
28-210 Bogoria


tel: 15 867-41-65


e-mail: gok0@gazeta.pl

Warto zobaczyć

Bip BOGORIA
Bogoria - Biuletyn Informacji Publicznej

www.bogoria.pl
Urząd Gminy w Bogorii

Parafia Bogoria
Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Parafii Bogoria 

BOGORIANUM.PL


Gmina Bogoria na Facebook

Gościmy na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 
Maniacy gotowi do działania! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Maniacy gotowi do działania!

Będą rozgrywki sportowe, gra komputerowa w realu, karaoke koło ruin zamku, warsztaty fotograficzne oraz malowanie mostu. Już niebawem ponad 60 młodych mieszkańców Świętokrzyskiego uczestniczących w Programie Grantowym dla Młodzieży Mania Działania zacznie spełniać swoje marzenia i przekładać to, co zaplanowali na rzeczywistość.

Przez kilka tygodni Maniacy pilnie przygotowywali się do realizacji swoich społecznych projektów. Za nimi warsztaty pracy w grupie, zarządzania projektem i promocji. Wkrótce zaczną podejmować pierwsze samodzielne kroki w działaniu. Mają między 15 a 20 lat i olbrzymia większość z nich nigdy jeszcze nie działała społecznie. Inicjatywy jednak i motywacji im nie brakuje!

 

 

Co chce robić młodzież?

Patrząc na pomysły, z jakimi zgłasza się młodzież do Programu „Mania Działania”, trudno nie wyjść ze zdumienia. Okazuje się, że nie tylko im w głowie imprezy i siedzenie przed komputerem. Bacznie obserwują swoje środowisko, widzą jego potrzeby, mają swoje zainteresowania, które chcą rozwijać. Za grant w wysokości 1.000,00zł, który otrzymują w ramach Programu jest to możliwe.

Kto pomyślałby, że w dzisiejszych czasach młodzież lubi spędzać czas na obserwacji zwierząt … a jednak. Czwórka przyjaciół z gminy Krasocin zaprosi rówieśników do udziału w nocnych wyprawach, podczas których wypatrywać będą dzikich zwierząt. To ich sposób na wakacje.

Grupa Black Raven pasjonuje się ASG (Air Soft Gun). Zorganizują w lasach koło Staszowa grę terenową opartą na scenariuszu gry komputerowej. Każdy z jej uczestników otrzyma odpowiednie przygotowanie oraz cały sprzęt konieczny do odegrania zaplanowanej roli. Do obsadzenia kilka ról, m.in. zombie.

W Rytwianach młodzież zajmie się promocją ruin zamku i zorganizuje turniej dzikich drużyn, w Osieku powstaną fotografie mieszkańców, w Bogorii odbędą się rozgrywki sportowe, w Wiązownicy Kolonii młodzież pomaluje zniszczony most, w Bielinach będą uczyć innych śpiewać, będzie capoeira i piknik, w Umrze młodzież zajmie się organizacją czasu wolnego dzieci a w Zagnańsku będą promować turystyczne walory gminy. Dużo, prawda?

A co jeśli nie dadzą rady?

W Manii Działania nie jest najważniejsze to, by zrealizować w 100% wszystko, co się zaplanowało. Najważniejsze jest, by młodzi ludzie w grupie podjęli inicjatywę i wspólnie przeszli przez wszystkie etapy pracy.

- Nikt nie mówi im, że będzie łatwo, ale wiemy, że dadzą z siebie wszystko, by doprowadzić do wspólnego sukcesu. Bo każdy z tych pomysłów wypłynął z ich pasji i potrzeb. A to daje największą motywację do działania i pokonywania przeszkód. – odpowiada Justyna Górska-Sekuła, koordynator Manii Działania.

O wszystkich 13 projektach młodzieży realizowanych w ramach tegorocznej edycji „Manii Działania” można poczytać na stronie www.maniadzialania.pl (zakładka ‘projekty’). W Programie uczestniczy młodzież z 7 gmin województwa świętokrzyskiego, jest ich w sumie 61 osób, z czego najmłodsza ma 15 lat a najstarsza 20.

 


www.gok-bogoria.pl - 2011 - Tło - fot. A. Sochacki System CMS JOOMLA