wrzesień 2018

Ifigenia, Jonasz, Laurenty, Mateusz,
Mira

Zodiak: Panna

Fotorelacja z zimowych spotkań w Świetlicy Wiejskiej w Jurkowicach - 2017 PDF Drukuj Email

Zimowe spotkania w Świetlicy Wiejskiej w Jurkowicach - 2017

Spotkania w okresie ferii zimowych w szczególności adresowane były do  dzieci i młodzieży szkolnej. Uczestnicy spotkań poznali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy . Szkolenie obejmowało część teoretyczną oraz praktyczną, którą poprowadził   Ratownik Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Uczestnicy szkolenia otrzymali pamiątkowe dyplomy Małego Ratownika.

Zajęcia animacyjne w bibliotece zgromadziły liczne grono małych czytelników zainteresowanych wierszami polskich autorów takich jak: Julian Tuwim, Jan Brzechwa, Aleksander  Fredro. Efektem spotkania jest ekspozycja  prac plastycznych – ilustracji do przeczytanych wierszy w bibliotece świetlicy.

Przebojem zajęć kreatywnych były układanki z koralików Hama. Po naniesieniu koralikowego wzoru na szablon i zaprasowaniu go, dzieci mogły  wytwory swojej pracy zabrać do domu jako miłą pamiątkę z ferii.

Podczas zabawy z piosenkami Karaoke , każdy uczestnik mógł spróbować  swoich sił wokalnych mierząc  się z tekstem wybranej piosenki.

Na zajęciach plastycznych dzieci wykonały  z masy porcelanowej swoje znaki zodiaku,  w pracach przestrzeń kosmiczna dały upust swojej wyobraźni i kreatywności.

Dla uczestników spotkań przygotowano poczęstunek.

Zimowe spotkania zakończyły się w Walentynkowe popołudnie.  W  Akademii Małego Kucharza dzieci  przygotowały, upiekły i udekorowały muffinki dla siebie i swoich Walentynek. Zabawa w kucharzenie została połączona z wykonaniem  plastycznego upominku - sec 3 D.

Więcej zdjęć w naszej Galerii