lipiec 2018

Marceli, Marcelina, Maria Magdalena

Zodiak: Rak

Świetlice Wiejskie PDF Drukuj Email

2 czerwca dzieci świętowały Dzień Dziecka w Świetlicy Wiejskiej w Jurkowicach. Piękna pogoda zachęciła do przybycia dzieci i rodziców.  Przygotowane zostały liczne gry i zabawy z nagrodami. Wiele z nich odbyło się na placu przed Świetlicą, pozostałe w budynku. Sponsorem słodkich nagród      i poczęstunku był  P. Jerzy Chudy z Jurkowic. Gry zręcznościowe, skoki, rzuty cieszyły się wielkim powodzeniem, każde dziecko chciało wygrać coś słodkiego lub upominek w zgadywankach  i układankach. Wspólna dyskoteka ze słodyczami zakończyła  gorące popołudnie pełne wrażeń.

——————————————————————————————————–

13 maja 2011 roku w godzinach popołudniowych w Świetlicy Wiejskiej w Jurkowicach odbyło się pierwsze wiosenne spotkanie „DLA ZDROWIA I URODY’’. Przedstawiciele szwedzkiej firmy Oriflame zaprezentowali wytwarzane na bazie roślinnej kosmetyki. Licznie zgromadzone panie, młodzież a nawet dzieci z zainteresowaniem  przeglądały nowości kosmetyczne i wysłuchały porad  konsultantów. Największą uwagę wzbudził pokaz masarzu rąk połączony z głębokim nawilżeniem dłoni i paznokci oraz pokaz oczyszczania , nawilżania i nakładania odpowiedniego kremu. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze przy kawie.

——————————————————————————————————-

26 maja do Świetlicy Wiejskiej w Jurkowicach zostały zaproszone na miłe świętowanie MAMY. Dzieci na warsztatach plastycznych wykonały wcześniej dla swoich mam piękną biżuterię . Same formowały z masy solnej wisiory w kształcie serca, potem je  suszyły i wypalały  na krótko w piekarniku. Malowanie farbami, brokatowanie i lakierowanie to następne czynności. Najprzyjemniejsze było wieszanie prezentu na szyi , uśmiech i uścisk kochanej mamy.  Panie wraz z dziećmi wspólnie bawiły się w zgadywanki- czy znasz swoją mamę i odwrotnie. Czas przy kawie i słodkościach miło upłynął  w oczekiwaniu na rysowane przez dzieci portrety swoich mam.