Informacja

Informacja o dofinansowaniu zadań 2017

Działaj Lokalnie

TRADYCJE KULINARNE W REGIONIE BIAŁE ŁUGI

PREZENTACJA

Małe projekty

Mania Działania

Maniacy gotowi do działania!

- zobacz artykuł !!!!

www.maniadzialania.pl

 


,,Zadanie zrealizowano przy wsparciu finansowym
Samorządu Województwa Świętokrzyskiego"

Kalendarz imprez

luty 2020
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29

Kurier Bogoryjski

Aktualny numer:

Kurier Bogoryjski nr 8, 2014r.

ZOBACZ WSZYSTKIE NUMERY


Dzisiaj jest: Poniedziałek
24 Lutego 2020
Imieniny obchodzą
Bogurad, Bogusz, Boguta, Bohusz,
Lucjusz, Maciej, Piotr

Do końca roku zostało 312 dni.
Zodiak: Ryba

Szybki kontakt

 

Gminny Ośrodek Kultury

ul. Spacerowa 3
28-210 Bogoria


tel: 15 867-41-65


e-mail: gok0@gazeta.pl

Warto zobaczyć

Bip BOGORIA
Bogoria - Biuletyn Informacji Publicznej

www.bogoria.pl
Urząd Gminy w Bogorii

Parafia Bogoria
Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Parafii Bogoria 

BOGORIANUM.PL


Gmina Bogoria na Facebook

Gościmy na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Świetlice Wiejskie


WDK w Przyborowicach zaprasza dzieci na Zabawę Karnawałową PDF Drukuj Email

 
Fotorelacja z warsztatów "Tradycyjnego ręcznego filcowania" PDF Drukuj Email

Fotorelacja z przeprowadzonych warsztatów "Tradycyjnego ręcznego filcowania", które odbyły się w Świetlicy Wiejskiej w Jurkowicach w  ramach projektu "Organizacja przedsięwzięć aktywizujących osoby 50+".

Galeria zdjęć

 
Fotorelacja z Wernisażu i Wystawy po warsztatowej - Świetlica Wiejska w Jurkowicach - grudzień"2014 PDF Drukuj Email

Fotorelacja

 
Bożonarodzeniowe Anioły w Przyborowicach PDF Drukuj Email

W Wiejskim Domu Kultury w Przyborowicach odbyły się warsztaty plastyczne Anioł niejedno ma imię czyli .. tajemnice aniołów. Na kilka dni przed Bożym Narodzeniem, w świątecznym nastroju powstały ciekawe prace, które będzie można oglądać na wystawie do końca lutego 2015 r. Serdecznie zapraszamy!

Warsztaty w ramach projektu Udane związki – nowoczesność z tradycją w sztuce Stowarzyszenia Buczyna zostały wsparte dotacją z Gminy Bogoria.

Galeria zdjęć

 
I Gminny Przegląd Grup Przedszkolnych "Gwiazdeczka' 2014" PDF Drukuj Email

 
Zaproszenie na warsztaty plastyczne "Anioł niejedno ma imię - czyli tajemnice Aniołów" PDF Drukuj Email

 
Coraz bliżej Święta … warsztaty tradycyjnych dekoracji bożonarodzeniowych w Świetlicy Wiejskiej w Jurkowicach PDF Drukuj Email

4 grudnia 2014 r. Świetlicę Wiejską w Jurkowicach  odwiedziły dzieci z klasy V Szkoły Podstawowej w Szczeglicach. Wzięły one udział w warsztatach plastycznych, w czasie których poznały technikę wykonywania stroików bożonarodzeniowych  z naturalnych elementów. Dzieci przekonały się, że z bibuły, orzechów, szyszek, gałązek choinek i kory mogą powstać  piękne i niepowtarzalne ozdoby. Wykonane podczas warsztatów stroiki będą świąteczną ozdobą Świetlicy w Jurkowicach – zapraszamy do oglądania na miejscu oraz w galerii GOK.

 

Warsztaty zostały dofinansowane z Programu „Działaj Lokalnie VIII”  PAFW realizowanego przez  Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ODL – Fundację Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży FARMa w ramach zadania „Niebanalnie, regionalnie – w partnerstwie dla kultury gminy Bogoria’’ Stowarzyszenia „Buczyna” i „Nasza Gmina Bogoria’’.

 

Galeria zdjęć

 
Fotorelacja z Magicznego wieczoru andrzejkowego w Świetlicy Wiejskiej w Jurkowicach PDF Drukuj Email

Fotorelacja

 
Świetlica Wiejska w Jurkowicach zaprasza dzieci na Andrzejki PDF Drukuj Email

 
Warsztaty plastyczne „Ręczne zdobienie szkła” PDF Drukuj Email

Warsztaty plastyczne „Ręczne zdobienie szkła”

W listopadzie 2014r  Świetlica Wiejska w Jurkowicach gościła na warsztatach plastycznych uczniów klasy V Szkoły Podstawowej z Jurkowic. Dzieci zapoznały się z techniką ręcznego zdobienia szkła. Na przygotowanym materiale szklanym  wykonywały fantazyjne wzory farbami do szkła – brokatowymi oraz konturowymi. Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Niebanalnie, regionalnie – w partnerstwie dla kultury gminy Bogoria’’ Stowarzyszenia „Buczyna” i „Nasza Gmina Bogoria” dofinansowane zostały ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko – Amerykańskiej  Fundacji  Wolności realizowanego przez  Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj  Lokalnie – Fundację Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży FARMa.

 

Zobacz galerię zdjęć

 
W Przyborowicach znów w klimatach przyrody PDF Drukuj Email

30 października 2014 r. w Wiejskim Domu Kultury w Przyborowicach gościł Pan Sebastian Sobowiec– ornitolog, autor książek o tematyce przyrodniczej i turystycznej, badacz zasobów przyrody Kotliny Sandomierskiej, Wyżyny Sandomierskiej, Doliny Wisły i Roztocza.

Tematem spotkania, w którym wzięli udział uczniowie klasy Va i Vb ze Szkoły Podstawowej w Bogorii  były ciekawostki przyrodnicze Gór Świętokrzyskich. Pan Sebastian barwnie opowiadał o siedliskach ptaków zamieszkujących nasze okolice,  ulubionych żerowiskach bociana i rekordach szybkości „skrzydlatych przyjaciół”. Prezentował również fotografie przyrody, które wykonał w czasie swoich obserwacji a w trakcie wykładu zadawał dzieciom pytania i nagradzał za prawidłowe odpowiedzi.

Spotkanie było okazją do poznania ciekawej osoby, pasjonata świętokrzyskiej przyrody, który w niebanalny sposób przybliżył uczestnikom wiedzę o otaczającym świecie. Po skończonej prelekcji i pokazie fotograficznym  oglądano wystawy:  malarstwa „sceny z polowań”  Władysław Sadłocha, ojciec i syn, oraz powarsztatowe prace „drewno materiał plastyczny”. Dla wszystkich przygotowany był na zakończenie spotkania poczęstunek.

Zadanie zostało dofinansowane dotacją dla organizacji pozarządowych przez Wójta Gminy Bogoria na projekt Stowarzyszenia Buczyna „Bibliomania(cy) o kulturze Gminy Bogoria”.


 
Fotorelacja "Darzy nam las ... z Wojciechem Charewiczem" 11 październik 2014 - Wiejski Dom Kultury w Przyborowicach PDF Drukuj Email

 
Dzieci z Przedszkola w Szczeglicach na wycieczce w Filii Bibliotecznej w Przyborowicach PDF Drukuj Email

25 września dzieci z Przedszkola w Szczeglicach odwiedziły filię biblioteczną w Wiejskim Domu Kultury w Przyborowicach. Na najmłodszych czytelników czekało na miejscu mnóstwo atrakcji, ,,zaczarowanym pociągiem’’ dzieci poruszały się od przygody do przygody.

Na ,,stacji  biblioteka’’ przedszkolaki przekonały się, że bajki można ,,słuchać’’ nie tylko uszami, ale również oczami, rękami i … nogami. Kotki, pieski, słonie i lwy - postacie z bibliotecznych książeczek, w które wcielały się nasi milusińscy wesoło skakały po dywanie a ich ,,rozmowy’’ słychać było w całej okolicy. Po zwiedzeniu biblioteki zaczarowany pociąg zawiózł dzieci na salę kominkową do ,,stacji zabawa’’. Wspólny śpiew i taniec mogłyby trwać dłużej, ale na dzieci czekała już następna przygoda. Na świetlicy, na ,,stacji plastyka’’ do zabawy zapraszały palety z kolorowymi farbami.  Tutaj na warsztatach ,,Drewno – materiał plastyczny’’ najmłodsi ćwiczyli swoje twórcze umiejętności i z zapałem nakładali barwne motywy na drewniane elementy.

Na zakończenie  spotkania każdy przedszkolak otrzymał pamiątkę, która ma zapraszać i przypominać o bibliotece.

Warsztaty ,,Drewno – materiał plastyczny’’ zorganizowane zostały w ramach zadania ,,Dary lasu – leśne impresje’’ Stowarzyszenia ,,Buczyna’’ i dofinansowane ze środków otrzymanych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

 
A nam jest szkoda lata... PDF Drukuj Email

 
Świętojańska Noc w Bibliotece w Filii Bibliotecznej w Przyborowicach. PDF Drukuj Email

W sobotę 21 czerwca 2014 r. w Filii Bibliotecznej w Przyborowicach po raz drugi odbyła się Świętojańska Noc w Bibliotece. Pomimo kapryśnej pogody atrakcji nie brakowało i wszyscy dobrze się bawili.

Impreza rozpoczęła się występem sekcji muzycznej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Bogorii, która bawiła publiczność koncertem pt. ,,Bajkowe Piosenki – śpiewaj razem z nami‘’.  Następnie najmłodsi uczestnicy zaproszeni zostali do BLOKU  GIER I ZABAW ,,Małe i duże podróże w czasie’’, gdzie każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Wśród wielu atrakcji znalazły się: zabawy plastyczne, rodzinny konkurs wicia wianków, gra ,,W sklepie na kartki, nie na kartę’’. Wyczekiwanym zarówno przez dzieci jak i rodziców ,,gwoździem programu’’ było MOBILNE PLANETARIUM, w którym można było oglądać interaktywne seanse astronomiczne prowadzone przez doświadczonego astrologa. Spotkanie zakończył pyszny poczęstunek – gorąca pizza dla wszystkich. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa –Rok’89.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach Projektu ,,Spotkania z historią najnowszą – rok 89” Stowarzyszenia ,,Buczyna’’,  dotowanego ze środków otrzymanych od Fundacji im. Stefana Batorego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii GOK.

Świętojańska Noc w Bibliotece w Filii Bibliotecznej w Przyborowicach

 
Bibliomania(cy) o kulturze gminy Bogoria PDF Drukuj Email

W dniu 10 czerwca Filię Biblioteczną w Przyborowicach odwiedziły dzieci z Przedszkola w Kiełczynie. Na najmłodszych czytelników czekało w tym dniu w bibliotece mnóstwo atrakcji. Dzieci zaprzyjaźniły się z Łosiem -  biblioteczną maskotką, zwiedziły przygotowane wystawy i dowiedziały się jak należy korzystać z księgozbioru. Po wysłuchaniu bajek o zwierzętach przedszkolaki narysowały swoje własne ,,zwierzakowe opowieści’’ a następnie wykonały kolorowanki z barwami narodowymi.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach zadania ,, Bibliomania(cy) o kulturze gminy Bogoria’’ Stowarzyszenia ,,Buczyna’’ współfinansowanego dotacją Gminy Bogoria.

Bibliomania(cy) o kulturze gminy Bogoria

 
« pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia »

Strona 4 z 9


www.gok-bogoria.pl - 2011 - Tło - fot. A. Sochacki System CMS JOOMLA