Informacja

Informacja o dofinansowaniu zadań 2017

Działaj Lokalnie

TRADYCJE KULINARNE W REGIONIE BIAŁE ŁUGI

PREZENTACJA

Małe projekty

Mania Działania

Maniacy gotowi do działania!

- zobacz artykuł !!!!

www.maniadzialania.pl

 


,,Zadanie zrealizowano przy wsparciu finansowym
Samorządu Województwa Świętokrzyskiego"

Kalendarz imprez

styczeń 2020
N P W Ś C Pt S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Kurier Bogoryjski

Aktualny numer:

Kurier Bogoryjski nr 8, 2014r.

ZOBACZ WSZYSTKIE NUMERY


Dzisiaj jest: Środa
29 Stycznia 2020
Imieniny obchodzą
Franciszek Salezy, Gilda, Hanna,
Walerian, Waleriana, Waleriusz,
Zdzisław

Do końca roku zostało 338 dni.
Zodiak: Wodnik

Szybki kontakt

 

Gminny Ośrodek Kultury

ul. Spacerowa 3
28-210 Bogoria


tel: 15 867-41-65


e-mail: gok0@gazeta.pl

Warto zobaczyć

Bip BOGORIA
Bogoria - Biuletyn Informacji Publicznej

www.bogoria.pl
Urząd Gminy w Bogorii

Parafia Bogoria
Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Parafii Bogoria 

BOGORIANUM.PL


Gmina Bogoria na Facebook

Gościmy na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
Bajkowy Teatrzyk Kukiełkowy


Fotorelacja z przedstawienia BAJKOWE JASEŁKA w wykonaniu Bajkowego Teatrzyku Kukiełkowego 26-01-2017 Wiejski Dom Kultury w Przyborowicach PDF Drukuj Email

Więcej zdjęć w naszej Galerii

 
Bajkowy Teatrzyk Kukiełkowy - KOPCIUSZEK PDF Drukuj Email

W dniach 15 i 19 czerwca 2012 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Bogorii odbyły się spotkania z teatrzykiem kukiełkowym dla najmłodszych. Wzięły w nich udział przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Bogorii oraz dzieci z klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Bogorii. Obejrzały one przedstawienie KOPCIUSZEK przygotowane przez Bajkowy Teatrzyk Kukiełkowy działający przy Gminnym Ośrodku Kultury oraz występ sekcji wokalnej grupy młodszej z GOK. Po przedstawieniu dzieci mogły oglądać kukiełki przygotowane na potrzeby wystawianej bajki, zobaczyć z bliska ich bogato zdobione stroje udekorowane cekinami i koralikami. Uczestnicy spotkań teatralnych mieli okazję wejść na scenę główną i choć przez chwilę poczuć się jak aktorzy, stojąc za kurtyną i oglądając z bliska rekwizyty sceniczne i bajkowo-kolorową scenografię. Dało to dzieciom niepowtarzalną okazję aby poznać teatrzyk nie tylko okiem widza ale również artysty.

Zdjęcia tutaj: Bajkowy Teatrzyk Kukiełkowy - KOPCIUSZEK 15 i 19 czerwca 2012

W przedstawieniu kukiełkowym KOPCIUSZEK wzięły udział:

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Bajkowy Teatrzyk Kukiełkowy

zaprasza na spotkania

Wtorek 16.00 – 18.00

Piątek 16.00 – 18.00

 
O Teatrzyku PDF Drukuj Email

Bajkowy Teatrzyk Kukiełkowy rozpoczął swoją działalność w Gminnym Ośrodku Kultury w Bogorii w marcu 2011 roku. Na zajęciach sekcji trwały prace nad wyborem i oprac

owaniem scenariusza przedstawienia oraz przygotowaniem kukiełek. Pierwszym przygotowanym przedstawieniem była inscenizacja bajki ,,Księżniczka na ziarnku grochu”, najwięcej emocji wzbudzały kukiełki głównych postaci : Pirlipatki oraz Księcia. Na zajęciach sekcji plastycznej została wykonana dekoracja sceny przenosząca widza w bajkowy świat przedstawienia: na zamek Króla i Królowej, na bal do Księcia.

Premierowe wystąpienie zostało przygotowane z okazji Dnia Matki i Ojca. Na kolejne przedstawienia ,,Księżniczki na ziarnku grochu” zostali zaproszeni uczniowie z klas I - III Szkoły Podstawowej i dzieci z Przedszkola w Bogorii.

W przedstawieniu ,,Księżniczka na ziarnku grochu” wzięło udział 8 dzieci : Martyna Górecka, Weronika Buba, Ilona Sarzyńska, Zosia Jendrzejczak, Ola Jendrzejczak, Gabrysia Michalska, Martyna Utnik i Agata Wiśniewska.

Bajkowy Teatrzyk Kukiełkowy kontynuował swoją działalność przygotowując następne przedstawienie. We wrześniu 2011 r. rozpoczęły się prace nad przygotowaniem bożonarodzeniowych Jasełek. W pierwszym etapie opracowany został scenariusz przedstawienia, potem zaczęto przygotowywać kukiełki. Tym razem pracy było znacznie więcej, okazało się, że potrzebujemy aż 12 kukiełek. Z żadnej nie mogliśmy zrezygnować gdyż wszystkie postacie opowieści o narodzeniu Jezusa są jednakowo ważne. Na zajęciach sekcji plastycznej przygotowana została bożonarodzeniowa dekoracja sceny : szopka, choinka, gwiazda betlejemska.

W dniu 30 grudnia 2011 roku Bajkowy Teatrzyk Kukiełkowy wystawił w Gminnym Ośrodku Kultury w Bogorii premierowe przedstawienie ,,Jasełek”. Widownia ciepło przyjęła występy dzieci, nie szczędząc braw. Bajkowy Teatrzyk Kukiełkowy włączył się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i w dniu 08-01-2012 r. wystawił Jasełka dla przybyłych na ,,licytację” organizowana przez sztab WOŚP w Gminnym Ośrodku Kultury w Bogorii.

Podobnie jak poprzednim razem Bajkowy Teatrzyk Kukiełkowy zaprosił na przedstawienie Jasełek uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bogorii i dzieci z Przedszkola w Bogorii. Przedstawienia te odbędą się w dniach 25-26 stycznia 2012 roku.

W przedstawieniu kukiełkowych Jasełek biorą udział : Agata Wiśniewska, Ola Jendrzejczak, Gabrysia Michalska, Martyna Utnik, Karolina Urbańska, Gabrysia Łoch, Zosia Jendrzejczak, Jagna Nalepa, Ilona Sarzyńska. Gościnnie w przedstawieniach wystąpiły, śpiewając kolędy : Kasia Macias i Agnieszka Krzyżanowska.

 
www.gok-bogoria.pl - 2011 - Tło - fot. A. Sochacki System CMS JOOMLA