grudzień 2014

Kurier Bogoryjski nr 7, 2011r.

Dzisiaj jest: Wtorek
23 Grudnia 2014
Dagobert, Mina, Sławomir, Sławomira,
Wiktoria

Zodiak: Koziorożec

I Gminny Przegląd Grup Przedszkolnych GWIAZDECZKA’2014 PDF Drukuj Email

18 grudnia w Wiejskim Domu Kultury w Przyborowicach odbył się I Gminny Przegląd Grup Przedszkolnych GWIAZDECZKA’2014.  Ogółem w przeglądzie wzięło udział 63 dzieci z przedszkoli w Kiełczynie, Moszynach i Szczeglicach. Wszystkie biorące udział w konkursie dzieci otrzymały upominki – książeczki do kolorowania ze świątecznymi rysunkami.  Dla każdego przedszkola przygotowano okolicznościowe puchary.

Zapraszamy do galerii GOK

Koncert franciszkanina o. Łukasza Buksy PDF Drukuj Email

15 grudnia 2014 r. – odbył się godzinny koncert ojca Łukasza Buksy – franciszkanina, duszpasterza młodzieży, który w niekonwencjonalny sposób dociera do młodzieży z przesłaniem Ewangelii. O wartościach mówi tekstami swoich piosenek, wykorzystując środki ekspresji na scenie. Postać charyzmatyczna, słuchacze nie pozostali obojętni na tą formę przekazu, świadczyła o tym żywiołowa reakcja.

Zaproszenie na warsztaty świąteczne PDF Drukuj Email

Bożonarodzeniowe Anioły w Przyborowicach PDF Drukuj Email

W Wiejskim Domu Kultury w Przyborowicach odbyły się warsztaty plastyczne Anioł niejedno ma imię czyli .. tajemnice aniołów. Na kilka dni przed Bożym Narodzeniem, w świątecznym nastroju powstały ciekawe prace, które będzie można oglądać na wystawie do końca lutego 2015 r. Serdecznie zapraszamy!

Warsztaty w ramach projektu Udane związki – nowoczesność z tradycją w sztuce Stowarzyszenia Buczyna zostały wsparte dotacją z Gminy Bogoria.

Zajęcia plastyczne w obiektywie aparatu PDF Drukuj Email

W  pracowni  plastycznej  Gminnego Ośrodka  Kultury  młodzież  odkrywa  i  rozwija  swoją  twórczość  plastyczną  w dziedzinie  malarstwa  sztalugowego,  rysunku  ołówkiem, węglem,  pastelami. Na  zajęciach  powstają  dziecięce  "dzieła  sztuki" o  różnych  technikach  rysunkowych  i  malarskich. Zajęcia  z  dziećmi  urozmaicone  są  grami i  zabawami  ruchowymi.

Prace  dzieci  i młodzieży  z  sekcji  plastycznej  będą  brały  udział  w licytacji  podczas  23  finału  WOŚP  w  dniu   11.01.2015 r. w  Gminnym Ośrodku  Kultury.

Spotkanie ze Świętym Mikołajem PDF Drukuj Email

W piątek 5  grudnia  2014 r.  Gminny  Ośrodek  Kultury  w  Bogorii  odwiedził  Św. Mikołaj i Śnieżynka. Na spotkanie przybyły dzieci wraz ze swoimi  rodzicami. Najmłodsi  z niecierpliwością czekali  na upragnionego gościa. Przywitały Mikołaja śpiewem i krótkim przedstawieniem. Następnie każde dziecko otrzymało prezent. Na zakończenie  tego radosnego święta  zrobiliśmy ze Mikołajem i Śnieżynką pamiątkowe  zdjęcie.  Był  to  czas  pełen  emocji  i  wrażeń spędzonych w miłej atmosferze. Święty Mikołaj obiecał dzieciom, że za rok również przybędzie.

Galeria zdjęć

Coraz bliżej Święta … warsztaty tradycyjnych dekoracji bożonarodzeniowych w Świetlicy Wiejskiej w Jurkowicach PDF Drukuj Email

4 grudnia 2014 r. Świetlicę Wiejską w Jurkowicach  odwiedziły dzieci z klasy V Szkoły Podstawowej w Szczeglicach. Wzięły one udział w warsztatach plastycznych, w czasie których poznały technikę wykonywania stroików bożonarodzeniowych  z naturalnych elementów. Dzieci przekonały się, że z bibuły, orzechów, szyszek, gałązek choinek i kory mogą powstać  piękne i niepowtarzalne ozdoby. Wykonane podczas warsztatów stroiki będą świąteczną ozdobą Świetlicy w Jurkowicach – zapraszamy do oglądania na miejscu oraz w galerii GOK.

Warsztaty zostały dofinansowane z Programu „Działaj Lokalnie VIII”  PAFW realizowanego przez  Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ODL – Fundację Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży FARMa w ramach zadania „Niebanalnie, regionalnie – w partnerstwie dla kultury gminy Bogoria’’ Stowarzyszenia „Buczyna” i „Nasza Gmina Bogoria’’.

Wernisaż wystawy Renaty Zybały pt. "DRZAZGA MOJEJ WYOBRAŹNI" PDF Drukuj Email
Wernisaż wystawy Renaty Zybały pt. "DRZAZGA  MOJEJ  WYOBRAŹNI" w Gminnym  Ośrodku Kultury w Bogorii.

Otwarcie  wystawy Renaty Zybały w dniu 28 listopada 2014 r. było okazją do osobistego  spotkania  z autorką. Licznie  zgromadzeni  goście  z  dużym zainteresowaniem  oglądali  barwne  obrazy  wykonane za  pomocą techniki  digital  art painting. W  swoich  pracach  autorka przedstawiła  barwne  kompozycje  inspirowane  otaczającą  nas  naturą. Każdy oglądający mógł  sam poszukać  własne interpretacje.

Uczestnicy  wernisażu  mieli  okazję  posłuchać także  poezji, muzyki i  śpiewu w  wykonaniu  sekcji  wokalnej  Gminnego  Ośrodka  Kultury  w  Bogorii. Wieczór  ten  wprowadził uczestników  w  refleksyjny i  pełen  zadumy  nastrój. Zakończeniem  wernisażu  był  poczęstunek i tradycyjna  lampka  wina.

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »