lipiec 2014

Kurier Bogoryjski nr 7, 2011r.

Dzisiaj jest: Wtorek
22 Lipca 2014
Albin, Bolesława, Bolisława,
Laurencjusz, Wawrzyniec, Maria
Magdalena, Milenia, Pankracy,
Więcemiła

Zodiak: Rak

Wyniki konkursu ,,Maryna Gotuj Pierogi’’ dla osób indywidualnych organizowanego z okazji ,,Święta Pieroga w gminie Bogoria’’ w Wysokach Średnich w dniu 13-07-2014 r. PDF Drukuj Email

Komisja konkursowa przyznała:

w kategorii pierogi słodkie

I miejsce - Dorota Grzybowska, Moszyny

II miejsce – Jolanta Piotrowska, Jurkowice

III miejsce – Irena Kultys, Szczeglice

w kategorii pierogi tradycyjne

I miejsce – Natalia Banaś, Staszów

II miejsce – Małgorzata Komar, Wojcieszyce

III miejsce – Dorota Wójcik, Wysoki Duże

Ocalić od zapomnienia - Ceber 20 lipca 2014 PDF Drukuj Email

Konkurs Łowienia Ryb "O złotą łuskę" w CebrzeOC

Karta zgłoszenia i regulamin do pobrania

Klub Słonecznik zaprasza PDF Drukuj Email

Gminna Biblioteka Publiczna w Bogorii

z a p r a s z a

dzieci na wakacyjne zajęcia do klubu

SŁONECZNIK”

w: poniedziałki – 11.00 – 13.00

środy – 15.00 – 17.00

piątki – 11.00 – 13.00

Temat zajęć to:

• Biblioteka w ruchu (gry i zabawy ruchowe)

• Mądra głowa (rozwiązywanie zagadek, krzyżówek, rebusów)

• Bajkowy świat (głośne czytanie bajek, baśni, legend)

• Zajęcia plastyczno - techniczne

Świętojańska Noc w Bibliotece w Filii Bibliotecznej w Przyborowicach. PDF Drukuj Email

W sobotę 21 czerwca 2014 r. w Filii Bibliotecznej w Przyborowicach po raz drugi odbyła się Świętojańska Noc w Bibliotece. Pomimo kapryśnej pogody atrakcji nie brakowało i wszyscy dobrze się bawili.

Impreza rozpoczęła się występem sekcji muzycznej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Bogorii, która bawiła publiczność koncertem pt. ,,Bajkowe Piosenki – śpiewaj razem z nami‘’.  Następnie najmłodsi uczestnicy zaproszeni zostali do BLOKU  GIER I ZABAW ,,Małe i duże podróże w czasie’’, gdzie każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Wśród wielu atrakcji znalazły się: zabawy plastyczne, rodzinny konkurs wicia wianków, gra ,,W sklepie na kartki, nie na kartę’’. Wyczekiwanym zarówno przez dzieci jak i rodziców ,,gwoździem programu’’ było MOBILNE PLANETARIUM, w którym można było oglądać interaktywne seanse astronomiczne prowadzone przez doświadczonego astrologa. Spotkanie zakończył pyszny poczęstunek – gorąca pizza dla wszystkich. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa –Rok’89.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach Projektu ,,Spotkania z historią najnowszą – rok 89” Stowarzyszenia ,,Buczyna’’,  dotowanego ze środków otrzymanych od Fundacji im. Stefana Batorego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii GOK.

Świętojańska Noc w Bibliotece w Filii Bibliotecznej w Przyborowicach

Bibliomania(cy) o kulturze gminy Bogoria PDF Drukuj Email

W dniu 10 czerwca Filię Biblioteczną w Przyborowicach odwiedziły dzieci z Przedszkola w Kiełczynie. Na najmłodszych czytelników czekało w tym dniu w bibliotece mnóstwo atrakcji. Dzieci zaprzyjaźniły się z Łosiem -  biblioteczną maskotką, zwiedziły przygotowane wystawy i dowiedziały się jak należy korzystać z księgozbioru. Po wysłuchaniu bajek o zwierzętach przedszkolaki narysowały swoje własne ,,zwierzakowe opowieści’’ a następnie wykonały kolorowanki z barwami narodowymi.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach zadania ,, Bibliomania(cy) o kulturze gminy Bogoria’’ Stowarzyszenia ,,Buczyna’’ współfinansowanego dotacją Gminy Bogoria.

Bibliomania(cy) o kulturze gminy Bogoria

Świętojańska noc w bibliotece PDF Drukuj Email

Wystawa Twórczości Plastycznej Teresy Arczewskiej PDF Drukuj Email

Wiejski Dom Kultury w Przyborowicach

zaprasza

na wystawę

Twórczości Plastycznej

Teresy Arczewskiej

P. Teresa Arczewska pochodzi z gminy Bogoria.

Jest absolwentką Liceum Plastycznego w Kielcach o specjalności ceramika artystyczna.

W twórczości Pani Teresy przejawiają się motywy religijne oraz pejzaże przedstawiające

krajobrazy okolic Bogorii.

Wystawę w Wiejskim Domu Kultury w Przyborowicach

będzie można ogląda do końca czerwca.

Dzień Działacza Kultury w Wiejskim Domu Kultury w Przyborowicach PDF Drukuj Email

29 maja 2014 roku w Wiejskim Domu Kultury w Przyborowicach odbyło się spotkanie z okazji Dnia Działacza Kultury. Spotkanie było okazją do spotkania się ludzi których cechuje duży udział w rozwoju lokalnej kultury i wrażliwość na sztukę. W spotkaniu uczestniczyli lokalni liderzy, stowarzyszenia, koła gospodyń, pracownicy kultury, samorządowcy, którzy z rąk Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Zofii-Ligii Janda otrzymali wiele ciepłych słów podziękowań i życzenia sukcesów na nowy sezon kulturalny. Przybyły na uroczystość Vice Starosta Staszowski Michał Skotnicki przekazał list gratulacyjny na ręce P. Dyrektor w którym podkreślona jest wielka rola pracowników instytucji kultury w kształtowaniu wizerunku „Małej Ojczyzny” – Gminy Bogoria i serdeczne podziękowania za włożony trud. W imieniu władz samorządowych podziękowania i życzenia przekazali Vice Wójt Gminy Roman Pompa oraz przewodniczący Rady Gminy Maciej Tutak.

Uroczystość uświetnił występ dziecięco-młodzieżowej grupy ,,Chipollino’’ z Iżewska w Rosji, miasta leżącego między Uralem a Wołgą. Rosyjscy artyści w swoim programie połączyli tradycję z nowoczesnością i zaprezentowali charakterystyczny dla rosyjskiej kultury żywiołowy taniec, śpiew i przepiękne stroje. Wszystko oparte na wysokim poziomie przygotowania taneczno-baletowego. Również dziecięco-młodzieżowa grupa z sekcji wokalnej Gminnego Ośrodka Kultury w Bogorii zaprezentowała krótki występ. Uroczystości towarzyszyła wystawa malarstwa Teresy Arczewskiej pochodzącej z gminy Bogoria, a dokładnie z miejscowości Niedźwiedź. Pani Arczewska ukończyła Liceum Plastyczne w Kielcach i prace które prezentowała na wystawie cechował wysoki poziom artystyczny.

Z.L. Janda

Dzień Działacza Kultury w Wiejskim Domu Kultury w Przyborowicach