Działaj Lokalnie

TRADYCJE KULINARNE W REGIONIE BIAŁE ŁUGI

PREZENTACJA

Mania Działania

Maniacy gotowi do działania!

- zobacz artykuł !!!!

www.maniadzialania.pl

 


,,Zadanie zrealizowano przy wsparciu finansowym
Samorządu Województwa Świętokrzyskiego"

Kalendarz imprez

grudzień 2014
N P W Ś C Pt S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Kurier Bogoryjski

Aktualny numer:

Kurier Bogoryjski nr 7, 2011r.

ZOBACZ WSZYSTKIE NUMERY


Dzisiaj jest: Wtorek
23 Grudnia 2014
Imieniny obchodzą
Dagobert, Mina, Sławomir, Sławomira,
Wiktoria

Do końca roku zostało 9 dni.
Zodiak: Koziorożec

Szybki kontakt

 

Gminny Ośrodek Kultury

ul. Spacerowa 3
28-210 Bogoria


tel: 15 867-41-65


e-mail: gok0@gazeta.pl

Warto zobaczyć

Bip BOGORIA
Bogoria - Biuletyn Informacji Publicznej

www.bogoria.pl
Urząd Gminy w Bogorii

Parafia Bogoria
Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Parafii Bogoria 

BOGORIANUM.PL


Gmina Bogoria na Facebook

Gościmy na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 
I Gminny Przegląd Grup Przedszkolnych GWIAZDECZKA’2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

18 grudnia w Wiejskim Domu Kultury w Przyborowicach odbył się I Gminny Przegląd Grup Przedszkolnych GWIAZDECZKA’2014.  Ogółem w przeglądzie wzięło udział 63 dzieci z przedszkoli w Kiełczynie, Moszynach i Szczeglicach. Wszystkie biorące udział w konkursie dzieci otrzymały upominki – książeczki do kolorowania ze świątecznymi rysunkami.  Dla każdego przedszkola przygotowano okolicznościowe puchary.


Zapraszamy do galerii GOK

 
Koncert franciszkanina o. Łukasza Buksy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

15 grudnia 2014 r. – odbył się godzinny koncert ojca Łukasza Buksy – franciszkanina, duszpasterza młodzieży, który w niekonwencjonalny sposób dociera do młodzieży z przesłaniem Ewangelii. O wartościach mówi tekstami swoich piosenek, wykorzystując środki ekspresji na scenie. Postać charyzmatyczna, słuchacze nie pozostali obojętni na tą formę przekazu, świadczyła o tym żywiołowa reakcja.

Zdjęcia

 
Zaproszenie na warsztaty świąteczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

 
Bożonarodzeniowe Anioły w Przyborowicach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W Wiejskim Domu Kultury w Przyborowicach odbyły się warsztaty plastyczne Anioł niejedno ma imię czyli .. tajemnice aniołów. Na kilka dni przed Bożym Narodzeniem, w świątecznym nastroju powstały ciekawe prace, które będzie można oglądać na wystawie do końca lutego 2015 r. Serdecznie zapraszamy!

Warsztaty w ramach projektu Udane związki – nowoczesność z tradycją w sztuce Stowarzyszenia Buczyna zostały wsparte dotacją z Gminy Bogoria.

Galeria zdjęć

 
Zajęcia plastyczne w obiektywie aparatu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W  pracowni  plastycznej  Gminnego Ośrodka  Kultury  młodzież  odkrywa  i  rozwija  swoją  twórczość  plastyczną  w dziedzinie  malarstwa  sztalugowego,  rysunku  ołówkiem, węglem,  pastelami. Na  zajęciach  powstają  dziecięce  "dzieła  sztuki" o  różnych  technikach  rysunkowych  i  malarskich. Zajęcia  z  dziećmi  urozmaicone  są  grami i  zabawami  ruchowymi.

Prace  dzieci  i młodzieży  z  sekcji  plastycznej  będą  brały  udział  w licytacji  podczas  23  finału  WOŚP  w  dniu   11.01.2015 r. w  Gminnym Ośrodku  Kultury.

Galeria zdjęć

 
Spotkanie ze Świętym Mikołajem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W piątek 5  grudnia  2014 r.  Gminny  Ośrodek  Kultury  w  Bogorii  odwiedził  Św. Mikołaj i Śnieżynka. Na spotkanie przybyły dzieci wraz ze swoimi  rodzicami. Najmłodsi  z niecierpliwością czekali  na upragnionego gościa. Przywitały Mikołaja śpiewem i krótkim przedstawieniem. Następnie każde dziecko otrzymało prezent. Na zakończenie  tego radosnego święta  zrobiliśmy ze Mikołajem i Śnieżynką pamiątkowe  zdjęcie.  Był  to  czas  pełen  emocji  i  wrażeń spędzonych w miłej atmosferze. Święty Mikołaj obiecał dzieciom, że za rok również przybędzie.

Galeria zdjęć

 
Coraz bliżej Święta … warsztaty tradycyjnych dekoracji bożonarodzeniowych w Świetlicy Wiejskiej w Jurkowicach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

4 grudnia 2014 r. Świetlicę Wiejską w Jurkowicach  odwiedziły dzieci z klasy V Szkoły Podstawowej w Szczeglicach. Wzięły one udział w warsztatach plastycznych, w czasie których poznały technikę wykonywania stroików bożonarodzeniowych  z naturalnych elementów. Dzieci przekonały się, że z bibuły, orzechów, szyszek, gałązek choinek i kory mogą powstać  piękne i niepowtarzalne ozdoby. Wykonane podczas warsztatów stroiki będą świąteczną ozdobą Świetlicy w Jurkowicach – zapraszamy do oglądania na miejscu oraz w galerii GOK.

 

Warsztaty zostały dofinansowane z Programu „Działaj Lokalnie VIII”  PAFW realizowanego przez  Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ODL – Fundację Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży FARMa w ramach zadania „Niebanalnie, regionalnie – w partnerstwie dla kultury gminy Bogoria’’ Stowarzyszenia „Buczyna” i „Nasza Gmina Bogoria’’.

 

Galeria zdjęć

 
Wernisaż wystawy Renaty Zybały pt. "DRZAZGA MOJEJ WYOBRAŹNI" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wernisaż wystawy Renaty Zybały pt. "DRZAZGA  MOJEJ  WYOBRAŹNI" w Gminnym  Ośrodku Kultury w Bogorii.

Otwarcie  wystawy Renaty Zybały w dniu 28 listopada 2014 r. było okazją do osobistego  spotkania  z autorką. Licznie  zgromadzeni  goście  z  dużym zainteresowaniem  oglądali  barwne  obrazy  wykonane za  pomocą techniki  digital  art painting. W  swoich  pracach  autorka przedstawiła  barwne  kompozycje  inspirowane  otaczającą  nas  naturą. Każdy oglądający mógł  sam poszukać  własne interpretacje.

 

Uczestnicy  wernisażu  mieli  okazję  posłuchać także  poezji, muzyki i  śpiewu w  wykonaniu  sekcji  wokalnej  Gminnego  Ośrodka  Kultury  w  Bogorii. Wieczór  ten  wprowadził uczestników  w  refleksyjny i  pełen  zadumy  nastrój. Zakończeniem  wernisażu  był  poczęstunek i tradycyjna  lampka  wina.

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 11


www.gok-bogoria.pl - 2011 - Tło - fot. A. Sochacki System CMS JOOMLA