październik 2014

Kurier Bogoryjski nr 7, 2011r.

1 Października 2014
Benigna, Cieszysław, Danuta, Dan,
Danisz, Igor, Jan, Remigiusz

Dzieci z Przedszkola w Szczeglicach na wycieczce w Filii Bibliotecznej w Przyborowicach PDF Drukuj Email

25 września dzieci z Przedszkola w Szczeglicach odwiedziły filię biblioteczną w Wiejskim Domu Kultury w Przyborowicach. Na najmłodszych czytelników czekało na miejscu mnóstwo atrakcji, ,,zaczarowanym pociągiem’’ dzieci poruszały się od przygody do przygody.

Na ,,stacji  biblioteka’’ przedszkolaki przekonały się, że bajki można ,,słuchać’’ nie tylko uszami, ale również oczami, rękami i … nogami. Kotki, pieski, słonie i lwy - postacie z bibliotecznych książeczek, w które wcielały się nasi milusińscy wesoło skakały po dywanie a ich ,,rozmowy’’ słychać było w całej okolicy. Po zwiedzeniu biblioteki zaczarowany pociąg zawiózł dzieci na salę kominkową do ,,stacji zabawa’’. Wspólny śpiew i taniec mogłyby trwać dłużej, ale na dzieci czekała już następna przygoda. Na świetlicy, na ,,stacji plastyka’’ do zabawy zapraszały palety z kolorowymi farbami.  Tutaj na warsztatach ,,Drewno – materiał plastyczny’’ najmłodsi ćwiczyli swoje twórcze umiejętności i z zapałem nakładali barwne motywy na drewniane elementy.

Na zakończenie  spotkania każdy przedszkolak otrzymał pamiątkę, która ma zapraszać i przypominać o bibliotece.

Warsztaty ,,Drewno – materiał plastyczny’’ zorganizowane zostały w ramach zadania ,,Dary lasu – leśne impresje’’ Stowarzyszenia ,,Buczyna’’ i dofinansowane ze środków otrzymanych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Zaproszenie na wystawę rysunku i malarstwa PDF Drukuj Email

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę PREZENTACJA RYSUNEK I MALARSTWO Anny Macias - uczennicy II Kl. Państwowego Liceum Plastycznego im. Jana Szermentowskiego w Kielcach. Wystawę można oglądać do końca października.

Zaproszenie na warsztaty plastyczne "Barwy Jesieni" PDF Drukuj Email

A nam jest szkoda lata... PDF Drukuj Email

Fotorelacja z dożynek w Bogorii, 7 września 2014 PDF Drukuj Email

Fotorelacja z VIII Wojewódzkiego Święta Ekologii, XIV Dożynek Powiatu Staszowskiego i Dożynek Gminy Bogoria w dn. 7 września 2014 r. w Bogorii.

Wyniki konkursu „Spiżarnia pełna smaków” PDF Drukuj Email

Wyniki konkursu „Spiżarnia pełna smaków” zorganizowanego w  Jurkowicach w dniu 31 sierpnia 2014 r. podczas IV edycji Święta Dolomitu.

Do konkursu na domowe przetwory ,,Spiżarnia pełna Smaków’’  zgłoszono 45 koszy.

Komisja konkursowa w oparciu o opracowany regulamin przyznała:

I miejsce – Renata Jaros, Bogoria

II miejsce – Dorota Wójcik, Wysoki Duże

III miejsce – Barbara Gaber, Wola Malkowska

oraz wyróżnienia: Elżbieta Brzyszcz, Bogoria i  Zofia Lipiec, Wysoki Duże.

Fotorelacja w galerii GOK.

VIII Wojewódzkie Święto Ekologii PDF Drukuj Email

Konkurs "Spiżarnia pełna smaku" - Jurkowice, 31 sierpień 2014 PDF Drukuj Email

Od zawsze w polskich domach robiono  przetwory na zimę. W ostatnich latach, kiedy rozmaite produkty „prawie takie jak domowe” można kupić,  przetwory robią najbardziej wytrwałe panie domu, które mają dostęp do świeżych i dorodnych owoców i warzyw oraz te, którym zależy, aby ich bliscy spożywali zdrowe i smaczne pożywienie. Wiedząc, że w naszym regionie tradycja wyrobu przetworów na zimę z owoców i warzyw jest  nadal kultywowana, ogłaszamy IV konkurs poświęcony wykonanym przez siebie produktom.

REGULAMIN  KONKURSU „ SPIŻARNIA PEŁNA SMAKÓW ”

ze szczególnym uwzględnieniem wyrobów ze śliwki

organizowanego w dniu 31-08-2014  w Jurkowicach

1.Organizatorem konkursu jest  Gminny Ośrodek Kultury w Bogorii.

2.Konkurs  adresowany jest do osób indywidualnych.

3. Konkurs odbędzie się w miejscowości Jurkowice przy budynku Świetlicy Wiejskiej w dniu

31-08-2014 r. od godz. 15.00.

4. Uczestnicy we własnym zakresie i na własny koszt dostarczają przygotowany przez siebie

i  udekorowany jeden kosz z przetworami  przeznaczonymi do oceny, ze szczególnym uwzględnieniem wyrobów ze śliwki .W  koszu powinno być co najmniej 5 różnych przetworów między innymi :

soki, nalewki, sałatki, marynaty, powidła, dżemy, susz

5 .Każdy z uczestników do przygotowanego kosza dołącza przepisy na własne przetwory

a także informację z danymi osobowymi: imię, nazwisko, adres.

6. Przekazane na konkurs produkty będzie oceniać komisja powołana przez organizatora.

7. Komisja  będzie  zwracać uwagę na :

-  różnorodność przetworów,

-  walory smakowe -  uwzględniając tradycje regionalne,

-  wygląd , estetykę i prezentację produktów,

-  szczególne uwzględnienie wyrobów ze śliwki

-  wykorzystanie do wyrobu przetworów- owoców i warzyw z produkcji ekologicznej,

-  przetwory powinny być wytwarzane tradycyjnymi domowymi metodami,

8. Komisja wyróżni  kosze z przetworami, przyznając pierwsze, drugie  i  trzecie  miejsca. Werdykt Komisji jest ostateczny.

9. Laureaci konkursu  otrzymają nagrody rzeczowe.

10. Produkty zaprezentowane w konkursie, po ocenie przez komisję stają się własnością organizatora i  zostaną  przeznaczone do ogólnej degustacji.

11 . Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez organizatora.

Uczestników  zachęcamy do wykorzystania koloru śliwkowego w ubiorze , będzie to dodatkowym atutem w konkursie.

Dodatkowe  informacje  na temat Konkursu „Spiżarnia pełna Smaków” można uzyskać pod

nr tel. 15 867 41 65.

Załączniki: